Szuper, ha rendszeresen mozogsz – a következő gondok esetén viszont más lesz a kulcs.
1. Nem megy le az utolsó 5 kiló
Ha túl vagy egy sikeres fogyókúrás programon, és már tényleg csak az utolsó simítások vannak hátra, talán azt tapasztalod, hogy elakadsz. Ezek a kilók ugyanis már nem olvadnak le ugyanolyan erőfeszítés mellett. A dolognak általában a fogyási szándék miatti állandó stressz az oka, amit úgy tudsz orvosolni, hogy egészségeseket, ugyanakkor jókat eszel, és a mozgásban a teljesítmény helyett örömöt keresel.
2. Amikor a tested pihenőt kér
Sajognak az izmaid, talán le is sérültél, de úgy érzed, muszáj folytatnod… Ismerős helyzet? Hidd el, hogy a tested ilyen szempontból okosabb nálad, hiszen jobban tudja, mi kell neki. Ne habozz ilyenkor leállni egy kicsit, és inkább pár alkalmat kihagyni. Meglátod, hogy a regenerálódás után sokkal jobban megy majd a dolog, mintha folyton kikényszerítenéd magadból az edzést.
3. Ha lelkileg kimerült vagy
Tény, hogy ha éppen lehangolt vagy valami miatt, akkor jót tesz a mozgás, hiszen serkenti az agyad vérkeringését, és rendbe teszi a hormonháztartást. A kimerültség viszont nem egy néhány órás állapot, hanem olyasmi, ami figyelmeztet, hogy valami nincs a helyén az életedben, és meg kellene oldanod. Ilyenkor még az is lehet, hogy menekülés a probléma elől a sport, ami miatt hajlamossá válhatsz a teljesítménykényszerre.
4. Ha azt akarod, hogy fájjon
Vannak helyzetek az életben, amikor a fizikai fájdalom furcsa módon enyhülést nyújt, hiszen érzékelhetővé tesz valamit, ami legbelül rejtőzik. Ilyenkor nem szerencsés teljes gőzzel belevetned magad a sportba, hiszen súlyos sérülést kockáztatsz!
(sav)