Helyi zsírégetés ugyan nincsen, de a következő tanácsok tényleg formásabbá teszik a combodat – próbáld csak ki őket!
1. Kicsit több kardió
A kardió edzés segít, hogy a teljes zsírtömegedből veszíts, ami természetesen a combodat is érinti. Válaszd a leghatékonyabb formáit, például a futást, a biciklizést vagy az ugrókötelezést. Akár heti ötször egy óra is jöhet belőlük!
2. Indulj fölfelé!
Sétálj vagy fuss emelkedőn – ezt a természetben vagy akár a gépen is megteheted! A lépcsőzés is sokat segít, hogy a combod formásabb legyen. Az ilyen típusú mozgás ugyanis máshogyan hat az izmokra, mintha egyenes terepen végeznéd.
3. Tornázz célzottan!
A kardió mellett érdemes olyan tornagyakorlatokat végezned, amik kifejezetten a combizmokat célozzák meg. A guggolás és a kitörés pont ilyen, de a térdelőtámaszban végzett lábemelés is nagyon hasznos erre.
4. Reggelizz meg!
A nap első étkezése alapvetően meghatározza az anyagcserédet. Ha okosan reggelizel, a testzsírszázalékodat is csökkentheted, aminek a combodon is meglátszik majd az eredménye. Válassz fehérjében és rostban gazdag falatokat, amik például gyümölcsből vagy teljes értékű gabonából tartalmaznak szénhidrátokat!
5. Nassolj az étkezések között!
A napi kalóriabevitelbe beleszámolt, egészséges plusz étkezésekkel felpörgetheted az anyagcserédet. A lényeg, hogy ne menj 150 kalória fölé, és például diót, mandulát vagy hasonló csemegét iktass be!
6. Vezess étkezési naplót!
A mozgás önmagában nem karcsúsít. Sőt, a szakértők azt mondják: 70% a táplálkozáson múlik. A testépítők nem véletlenül esznek nagyjából hatszor: gondosan kiszámolják, mikor hány kalóriát visznek be. Lehet, hogy ez számodra is hasznos lenne!
7. Igyál több vizet!
Az anyagcsere-folyamatokhoz – így a zsírégetéshez is – elengedhetetlen, hogy a folyadékháztartásod a helyén legyen. Ha megiszol naponta legalább két liter vizet, még azt is elkerülheted, hogy a szomjúságot összekeverd az éhséggel, és plusz kalóriákat vigyél be, amikor csak néhány kortyra lenne szükséged.
8. Aludd ki magad!
Az alvás is közvetlen kapcsolatban áll az anyagcserével. Az alváshiány miatt hosszabb napok megviselik a szervezetet, és sajnos felborítják az éhség és a jóllakottság érzetéért felelős hormonok egyensúlyát. Úgyhogy pihenésre fel!
(sav)